Seto kostipäival om Nopri kah platsis.

Seto kostipäival om Nopri kah platsis.

Nopri talu asub Seto Külävüü turismimarsruudil, see annab Setomaa külalisele võimaluse osa saada ka võrokeste toidukultuurist. Nopris on 17 aastat oma talu piimast tooteid tehtud. Teadlike tarbijate jaoks valmivad vähetöödeldud traditsioonilised talupiimatooted pudelipiimast kõvajuustuni. Pakkudes usaldusväärset piimakaupa, soovib Nopri olla Võrumaa vanaema piimaköök.

Kostipäeva külalistel on võimalik läbida piimatoote valmimise kiirkursus – igal täistunnil viib peremees läbi meierei-farm ringkäigu (2€, lapsed tasuta). Külalised saavad näha kanu, kitsi, küülikuid. Vasikalauda külastus tasuta.

Osa talu toodangust on tasuta maitsmiseks välja pandud. Kui soovid erilisemaid toite mekkida, siis tuleb sul osta „piimasaali talong“. See väljastatakse täiskasvanule 5€ ja lastele 3€ eest. See võimaldab kohalikust piimakraamist vabal valikul kõhu täis süüa. Muude toodete hulgas tõstame esile  ahjuternespiima (tsäärpiim) ja 6 erinevat sorti juustu.

16. augustil juustuvalmistamise õpituba. Kestus 3 tundi, algus kell 11.00. Osalejaid maksimaalselt 15 inimest, osalustasu 20€. Eelregistreerumine karl@nopri.ee või tel 5660 8722 Karl Niilo.

2015-08-13T05:17:33+00:00

Nopri Talumeierei

Nopri piimatooted on valmistatud võimalikult väheste komponentidega. Maitsed on lihtsad, ehtsad ja kodused.

Taimerasva, säilitusaineid ja muud puhta toidu sisse sobimatut Nopri toodetest ei leia.

Nopri piimatooted valmivad otse piimafarmi kõrval asuvas talumeiereis.

Need on tehtud keskkonnasõbralikult toodetud piimast, kohalike elanike usinate kätega ja kaasaegsetes tingimustes.