NOPRI LUGU

KÕIK SAAB ALGUSE NOPRI PIIMAST

Nagu piimatoodetel tavaks, tuleb ka Nopri Talumeierei toodete alus lehmadelt. Nopris tegeleb piima “tootmisega” üle 230 tubli lehma, kes kõik annavad endast parima, et toormaterjali jätkuks kõigi heade ja huvitavate piimatoodete valmistamiseks. Et toodetud piim oleks aastaringselt sarnaste näitajatega, puhas ja kvaliteetne, söövad Nopri lehmad geneetikute väljatöötatud sööta, kus on paras kogus teravilja, graanuleid, mineraale ja kõike muud vajalikku.

Kui Nopri algusaegadel tegeleti vaid piimatootmisega, siis 1998. aastast lisandusid tootevalikusse ka kohupiimad ja jogurtid. Nüüdseks on Nopri tootevalik veelgi laiem: meie talust jõuavad poelettidele lisaks eelnevale ka juustud, talumaiused, smuutid, võided, koored, kitsepiimatooted ja desserdid.

PÕHILINE TÖÖ KÄIB TOOTMISRUUMIDES JA MEIEREIS

Mööda torusid liigub piim lüpsiplatsilt meiereisse, kus range kontrolli all ja moodsa tehnikaga valmistatakse piimast kõiki talumeierei tooteid. Meiereis testitakse ja jälgitakse erinevaid piimanäitajaid, et piima kvaliteet püsiks aastaringselt ühtlasena.

Nopri tooteid:

  • kuumutatakse
  • segatakse
  • kurnatakse
  • lisatakse maitseid

MEIEREIS EI PIISA AINULT MASINATEST, TULEB KA KASITÖÖD TEHA

Käsitööna jõuavad Nopri kohupiimakreemi sisse rosinad ja jogurtitopsidesse marjad. Kulbi abil jõuavad ka kõik talumaiused õigesse topsi. Meiereis ei piisa vaid kõrgtehnoloogilistest masinatest – lõppsõna jääb inimestele.

Tootmisruumide lahutamatuks osaks on külmkamber ja laoruumid, kus enda korda ootavad köömned, rosinad, šokolaadihelbed ja paljud teised komponendid, mis Nopri toodetes kasutamist leiavad.

MEIEREIS JÕUAVAD KÕIK TOOTED OMALE KOHALE, KINDLALT TOPSI VÕI KILESSE

Kui masinad on oma tööd lõpetanud ja järjekordne ports mõnusat kõhutäit on valmis, hakkab Nopri peres kiire pakkimistegevus – kreemid ja võided kulbiga topsi, sõir kilesse, jogurt purki. Nopri talus on aastakümnete vältel jõudnud topsi üle miljoni kohupiimakreemi ja üle 350 000 pudeli on täitunud piimaga. Võib öelda, et tööpäevad on siin kiired!

SIIS JUBA TOOTED AUTO PEALE JA MÖÖDA EESTIT REISIMA

Värskelt pakitud kaup pannakse külmkambrisse jahtuma. Seejärel komplekteerime selle punastesse piimakastidesse poodide kaupa, vastavalt sellele, mida mingi kauplus tellinud on.

Kui tooted komplekteeritud, tõstetakse kaup uut ringi ootava auto peale ning viiakse poodidesse ja turule – kuhu aga kaupa soovitud on. Nopri Talumeierei tooted jõuavad poodidesse üle Eesti, nii väiksematesse kui suurematesse kauplustesse.

KIIRESSE TÖÖPÄEVA MAHUB KA KÜLALISTE VASTU VÕTMINE

Meid külastab aastas ligi 3500 sõpra, huvilist, nii noori kui vanemaid. Peamiselt ikka sellepärast, et teada saada, kust kohast see piim ikkagi tuleb ja kuidas sellest jogurtit või kohupiima teha. Või kas lehmal on sarved kõrvadest eespool või tagapool? Paneb ennastki mõtlema.

Huvilised saavad Nopris iseseisvalt ringi käia ja uusi teadmisi infotahvlitelt koguda, aga pakume ka pererahvaga ekskursioone ja talutuure. Tule grupiga või üksi, avatud oleme iga päev!

TULE KÜLLA

JA MUIDUGI KA KOGU TOIDUKRAAMIGA LAATADEL KÄIMINE

Kuigi see ei pruugi alati õnnestuda. Vahepeal võib talvepuhkuselt otse tööle saadetud müügitelk katki minna. Siis ei ole paremat päästevahendit kui (kilo)meetrites teipi – inimesed ju ootavad. Aga laatadel käimine meile meeldib – saame võtta kaasa kogu tootevaliku, suhelda oma klientidega ja kuulda vahetut tagasisidet enda tehtule.

KUID TULEB LEIDA AEGA KA ERINEVATE PÕLLUTÖÖDE JAOKS

Suure karja pidamine pole lihtne. Kuna Eesti puhtaima piima eelduseks on lehmadele kvaliteetne sööt, ei jää Nopris ühelgi hooajal tööst väheks. Talveks tuleb varuda nii loomadele kui perele kõik põllusaadused, korras tuleb hoida lautu, tootmishooneid ja tehnikat, et kõik sujuks ja tootmine laabuks. Soojemal ajal kulub palju aega maaharimisele – meil on 550 hektarit maad, millest 355 hektarit on kasutusel silo ja heina eesmärgil, ülejäänud saak läheb aga müügiks.

Seepärast peabki Nopri pererahvas leidma aega põllutöö jaoks, heinateoks ja tuhandeks muuks asjaks, mis ühel või teisel moel aitab kaasa sellele, et kõik need topsid ja purgid jõuaks alati Sinuni.

LÕPUKS TULEB KOKKU ARVUTADA PALJU JA MIDA TEHTUD SAI

Tuleb silma peal hoida, kuhu mida viidud, vaadata üle uued tellimused, kõik laoseisud – kas on vaja midagi juurde tellida ning tutvuda ka klientide arvamustega. On ju klientidega suhtlemine iga ettevõtja jaoks üks olulisemaid tegevusi. Seejärel leiab ehk aega ka vaadata, mis tulevik toob ja milliseid plaane seada. Harilikult see napp aeg leitakse õhtul – või mis siin häbeneda, tihti juba öösel.

SELLINE ONGI LÜHIKE ÜLEVAADE MEIE TEGEMISTEST

Nii valmibki Nopri kohupiimakreem, jogurt, juust, sõir ka võie – et Sina saaks iga päev nautida ehtsaid maitseid, mis on loodud ja toodud talust otse Sinule!

Oleme rõõmsad, kui Sinagi oled meie tooteid maitsnud ja leidnud, et need on head. Siis on meie töö läinud asja ette ja saame teha jätkuvalt seda, mida naudime.

VAATA KA