Loading...
Meie pere2019-10-10T10:04:59+00:00

MEIE PERE

Tiit

Nopri peremees

Vilve

Nopri perenaine

Gerli

on talutütrekene, kes mitmekülgselt harituna teab, mis on tõeliselt hea. Ta on kutsumuselt kujundaja ja ilupiltnik ehk võõrsõnu pidi öeldes disainer ja fotograaf.

Gerlil on Kärinäs oma rahvusromantiline valge maja, kus ta käib koos poegadega igal nädalavahetusel. Ametilt on ta kinnisvaramaakler büroos Re/Max ning teab ka seda tööd tehes, mis on hea.

Praeguses elujärgus on piigale hea end linnas teostada ja suhelda, näha ja teha. Inimesed otsivad ehedaid maakividest ja põlisest palgist maju, mida polegi enam nii lihtne leida. Samas taipab rahvas üha arvukamalt ja veendunumalt end infotulva ja kära eest maale ja metsa peita. Varem või hiljem jõutakse teadmiseni, et tegelik Elu kestab maal – ning kestab see, kes maale läheb.

Kestmiseks on tõhusaks toeks tõeline täisväärtuslik toit – oled teatavasti see, mida sööd. Sealt tuleneb meelelaad, elujõud ja -tahe.

Gerli loodud toodete disain vihjab pisiasi-haaval, kustkohast pärineb see, mis on hea ning kuidas maitseb Elu – eriti siis, kui järgid oma unistust, mitte edumaatriksit nii-nagu-peab.

Gerda

on õppinud Eesti Maaülikoolis, piimatehnoloog, elab Väike-Nopri talus Kärinäl. Töötab meiereis. Gerda elukaaslane Ivar, on otsustanud samuti pühendada oma aja Nopri arengusse. Kui keegi on huvitatud omale saamaks head elektrisüsteemi, automaatikat, siis Ivar on selle peale meister.

Karl

on õppinud Eesti Maaülikoolis ettevõtlust ja ökonoomikat. Nopri talu järgmine peremees. Hetkel pühendanud oma aja talumeierei tegemistele. Tootearendaja, müügimees ja turundaja. Karl lubab, et muudab Nopri talutoidu veel maitsvamaks. On huvitatud kõikidest erilistest pakkumistest või vähemalt kuulab need ära…

Lisette

õpib Eesti Maaülikoolis põllumajandussaaduste tootmist ja turustamist. Eks Nopri põllumaad vajavad samuti õigeid agrotehnilisi võtteid.

Joonas

Laps number 4, juustumeistrist perepoeg, on väga omal nahal ja eriti põhjalikult kogenud: kes soovib pingevaba ja tegevusetut elu, ärgu Noprisse tulgu – kes siia kuulub, ärgu liialt kauaks ära mingu.

Juba poisikesena harjus Joonas isatalus pidevas stardiasendis olema: Joonas, ruttu – seda ja toda!

Ülikooli astumiseks eriala valides viskas ta viimsel hetkel, ise samal ajal meiereis asjatades kulli ja kirja, kas informaatika või matemaatika – numbritega on noormehel kenasti – ja trehvas info.

Selle napi stuudiumi ajal nägi ta, kui hämmastavalt innustunud tõelised informaatikud on – kui rahul oma kastis ja arvutikastis… Ja tuli ära.

Maaülikoolis ehitust tudeeris pisut pikemalt, mõnda aega täiendas end Portugalis – ja veendus, et tegelik elu ja töötades õppimine toimub ikkagi maal. Isakodus.

Keegi poegadest pidi isa kõrvale astuma. Joonas ja Karl tegid taas kivi-paber-käärid trikki ning läks väga õigesti. Karl sobibki pigem linnas turgu ja startappe tõukama. Tema põhjalikumad Nopri-ajad on kase- ja vahtramahla kui tema südametoote perioodid. Talus aga ei saa Joonase sõnul pooleldi olla. Sama kehtib ekskursantide kohta – nemadki peavad võimalikult pikalt visitnopri-seisundis olema, et pärdik peas saaks vaikida.

Hollandlasest juustumeister Pascal Smitsi kõrval õppinud Joonas elab täna teadlikult endale ja juustule. Juust kui elusolend on erinevates arengustaadiumides ja vajab juustukojas pidevat segamist-keeramist-katsumist.

Infomürast teadlikult väljunud inimesega on sama. Noor-Niilo elab praegu keskendunult endale ja endaga. Olles ise olnud üks neist, kes ka süües telefoni käest ei pane ega koge, mida sööb, on ta veendumusele jõudnud, et nooremate põlvkondade pealiskaudsus-pihustatus ning eluline abitus on hirmuäratavad.

Vaikuses ja pühendumises on perepoeg avastanud, et iseendaga on tore. Veel enam, kui tõeliselt ja südamega vaadata, selgub – ka vanemad ja õed-vend on võrratud isiksused, keda austada ja armastada.

VAATA KA

Nopri Talumeierei

Nopri piimatooted on valmistatud võimalikult väheste komponentidega. Maitsed on lihtsad, ehtsad ja kodused.

Taimerasva, säilitusaineid ja muud puhta toidu sisse sobimatut Nopri toodetest ei leia.

Nopri piimatooted valmivad otse piimafarmi kõrval asuvas talumeiereis.

Need on tehtud keskkonnasõbralikult toodetud piimast, kohalike elanike usinate kätega ja kaasaegsetes tingimustes.